SAI Global firmasından Evren Efe tarafından yayınlanan güzel bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim:

Evren Efe

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi bir süredir İngiltere’deyim. İnsan başka bir ülkede denetim yaparken bazı uygulamaların ülkeden ülkeye ne kadar değiştiğini daha iyi farkediyor.Başka ülkelerde neler yapıldığıyla ilgileneceğinizi düşündüğüm için burada benim dikkatimi çeken şeylerden biraz bahsedeceğim.

Ülkedeki perakendecilerin üreticiler üzerindeki etkisi çok iyi hissediliyor.Her üreticinin en az bir zincir marketle  anlaşması var ve kendilerinin yılda bir kez yaşayıp, ciddiye almadıkları bir sorunu bu perakendecinin binlerce tedarikçiyle çalıştığı için sürekli yaşadığını o yüzden bazı konularda çok sıkı gereklilikleri olduğunun farkındalar. Perakendeciler sayesinde ürünlerindeki tehlikeleri, fabrika içerisinde ayrıştırılması gereken alanları çok iyi tanımlamışlar.Ne yazık ki fabrikalar genelde çok eski ve baştan tasarlanırken tüm bu tehlikeler gözönünde bulundurulmadığı için içeride belli bir standardı tutturmak için gerçekten çaba göstermek gerekiyor.

İngiltere’deki firmalarda en net farkedilen şey her firmada üretim hatlarında Polonya, Slovakya gibi Doğu Avrupa ülkelerinden gelen personel sayısının çokluğu.

View original post 347 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s